Pletené klobúky pre deti. TOP – 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie

Na prvý pohľad sa zdá byť ťažké vykonať takú prácu, aby zaväzovala detskú čiapku s háčikom a môžu to urobiť len tí najskúsenejší remeselníci. Chceme povedať, že tomu tak nie je. Pletenie detských klobúkov je založená na niekoľkých jednoduchých a zrozumiteľných princípoch. 
Keď ich pochopíte, môžete sa naučiť, ako nielen urobiť Uzávery pre deti, ale aj pre dospelých. A výber priadze a jej farby, môžete zaviazať viečko ženské i mužské.
Aby sa hotová čiapočka správne usadila a umiestnila sa na hlavu dieťaťa, je veľmi dôležité vybrať správne pramene pre pletenie a vykonať merania. Ak je príležitosť v procese pletenia skúsiť na klobúk, potom je to skvelá možnosť nestrácať s veľkosťou.
Ako urobiť merania na viazanie háčkovanie pre deti. Merkas odstrániť dva - to je obvod hlavy a hĺbky.
Priadza pre detské klobúky nemôže byť tvrdá, pichľavá, 100% syntetická.
V práci výfukových plynov - 50 cm, a mieru hĺbky - 33 cm

Jarná háčkovanie detské háčkovanie

Pracovné materiály:

1. Detské pletacie priadze (akryl, detská vlna)
2. Háčik na hrúbku priadze - 2,5
3. Nožnice
4. Nite
5. Ihla
6. Korálky

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
skratky:

VP - vzduchová slučka
СН - stĺpec s jednou manžetou
Klobúčik háčkovaný, začína od vrchu a ďalej pozdĺž kruhu. Prvý obrobok, ktorý sa má spojiť, je kruh. Vytočte 5 VP.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Loops pre zavretie v kruhu a na pripojenie prvej a poslednej slučky na háku semestoľbíkom.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Prejdite do pletenia prvého radu CIH s viazaným reťazcom 3VP. Posielame 3 VP. Prijímame pre seba, že tieto tri VI sú prvé na výpočet CIH.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Prvý riadok kruhu pre pletený uzáver bude háčkovaný iba s CIH. Posielame 12 CIH v kruhu a dokončime sériu s polovičnou trubicou.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie

Urobíme prechod do druhého radu rovnakým spôsobom, ako sme začali pliesť prvý riadok, teda zo súboru troch EP.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Druhý riadok kruhu by mal byť viazaný doplnkami. V každej slučke (alebo CIH) v predchádzajúcej sérii stojí za to spojiť dva CIH.
Ak chcete prejsť na tretí riadok, znova zadajte 3 VP.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Tretí riadok kruhu je pletený s prírastkami. Pridáme jeden CIH cez jednu slučku (alebo CIH z predchádzajúcej série). To znamená, že sme takto pletené: CIH v predchádzajúcej slučke predchádzajúceho riadku, 2C1H v predchádzajúcej slučke predchádzajúceho riadku, jeden CIH v predchádzajúcej slučke predchádzajúceho riadku a tak ďalej.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Zisk štvrtý riadok boli rozdelené nasledovne: S1N posledného očká posledného radu, S1N posledného očká posledného radu, 2S1N posledný slučku na ďalší riadok, 1 S1N posledný slučku, a tak ďalej. Sú pripojené štyri riadky.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
V piatej rade stále robíme prírastky, aby sme vytvorili príslušnú časť. Teraz v piatej rade viazame 2C1H v poslednej slučke posledného radu každých 3 slučky v poslednom rade.

Jarná háčkovanie detské háčkovanie
V šiestom rade sme šijeme dvoma CIH prostredníctvom každých štyroch slučiek predchádzajúceho radu. Ako sa viazať jednoduché a zálohované príspevky s jedným plášťom je ľahko sledovať cez fotografiu. Šiesty riadok je pripravený.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Knit kruh, ktorý potrebujete na určitú veľkosť, ak sme pletené klobúk pre dieťa alebo dospelý. Pre dospelého bude tento kruh väčší ako pre dieťa. Pri našich opatreniach stačí dosiahnuť kruhový priemer 13 cm, pre deti do troch rokov je táto hodnota 16-18 cm a pre dospelých je asi 20 cm.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Ak chcete detskú čiapku prilepiť háčkom a získať požadovaný tvar, ďalší riadok je zviazaný bez pridania. Preto v každej slučke (alebo CIH) pliesť jeden CIH.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
V nasledujúcich 8 riadkoch opäť navliekame prírastky. Posielame dva CIH cez každých 5 slučiek predchádzajúceho riadku. Ako sa viazať jednoduché a zálohované príspevky s jedným plášťom je ľahko sledovať cez fotografiu. 8 je riadok pripravený.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
9 kravatu ružovú kravatu budeme vázané bez pridania.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Ak máte tento riadok, musíte vziať pravítko alebo meraciu pásku a zmerat 'dĺžku obvodu výslednej časti pozdĺž okraja riadku spojeného ružovou strunou. Ak sa dĺžka tohto kruhu rovná OG (obvod hlavy) mínus 2 cm, znamená to, že v nasledujúcich riadkoch nie je potrebné robiť viac prírastkov.
Ak je na obrázkoch, potom OG 50 cm - 2 = 48 cm.
Všetky úseky bez ďalších prírastkov pliesť, kým výška vrchnáka nedosiahne požadovanú hodnotu. Výška krytu sa vypočíta takto: OG / 3,14 = 16 cm.
Posielame ešte niekoľko radov CIH.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Okraj uzáveru bude viazaný na zväzky bez háčkovania alebo krokovania.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Dokončili sme pletenú čiapočku a zaviazali poslednú radu vzorovaných "škrupín".
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Pozrime sa na hĺbku výslednej detskej čiapky, háčkované.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Pomocou akéhokoľvek pohodlného a známeho programu môžete spájať krásne kvety a zdobiť ich korálkami. Šijeme kvety na čiapku.
Jarná háčkovanie detské háčkovanie
Je to také jednoduché, aby sme v našej materskej triede väzili klobúk s detským háčikom. Úspešné vyšívanie.

Jarná háčkovanie detské háčkovanieJarná háčkovanie detské háčkovanieJarná háčkovanie detské háčkovanieJarná háčkovanie detské háčkovanie

Pletená čiapka s strapcami a šálkom

viečko
Spieval to zázrak, tam by bola gitara ...

Budete potrebovať:
priadza Samotsvety (97% akryl, 3% polyamid, 250 m / 100 g) - 150 g melanže, pozostatky ružovej a bielej priadze,
pletacie ihlice č. 4,
číslo háku 2.5.
Základné vzory: elastický pás 2x2: striedavo stočený 2 osoby. atď., 2 z nás. atď. V degenerovaní. riadky všetky slučky úplet pozdĺž vzoru;
obruba: tváre. rady sú rozdielne. slučky, von. pozície - osôb. slučky.

viečko
Pletené priadze "Gems". Na lúčoch vytočte 90 ks a pletené 4 cm s gumičkou 2x2. Ďalej pletené. hladké 18 cm a zatvorte všetky závesy. Vykonajte zadné a vrchné švy, aby sa vytvoril obdĺžnik. Z bielej, ružovej a spevnenej nite sledujte 2 kefy. Z každej háčkovanej kefa nasaďte závit vhodného farebného reťazca 5 vzduchu. atď., šiť v každom rohu viečka 3 kefkami rôznych farieb (viď foto).
šál
Šál sa skladá z 3 pásikov, 140 cm dlhých. Orezajte horizontálne pásiky s vláknom "Gems" a bielou niťou. Ak to chcete urobiť, na lúčoch vytočte 270 ks a úplet 7 cm. vyšívanie. Potom previažte tretí pásik nasledovne: na lúčoch vytočte štrnásť a plete 140 cm. hladké z dvoch spletiek, striedajúcich sa motley a ružovej nite. Šité výsledné pruhy po celej dĺžke. Otáčaním, zložiť a upevnenie dohromady jeden okrajový uzol, takže konce 10 cm. Braid vrkoč a potom na druhú uviazať uzol, pričom 10 cm. Preveďte 6 rôznofarebné strapce a steh na každom konci bambulek kontrastných farieb prúžok.

Pletenie: módne a jednoduché: pletenie pre deti, č. 10/2009

Biela pletená čiapka pre dievčatá

Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie

Budete potrebovať:
Priadza YarnArt "Jeans" (55% bavlna, 45% akryl, 160 m / z 50), - 50 g bielych ihličiek № 3 (štrajkovej tovaru -. 5 kusov alebo kruhové), satén páska - 1 m.
Základné vzory: vzor 1 - úplet podľa schémy; vzor 2 - 1. riadok - nový. atď. 2. riadok - osôb. atď. 3. riadok - * 2 n. Spoločne viac., Háčkovanie * (opakujte od * do * do konca riadku); 4. riadok - osôb. atď. vzor 3 - 1-3 radov - osoby. hladký povrch; 4. riadok (von) - osoby. atď. 5. riadok - 1 osoba. n. * napid, 2 spolu osoby * (opakovať od * do *); 6-8. Séria - nová. atď. 9-10. Séria - ako 5. riadok; 12. riadok - nový. atď. 13-14. Séria - osoby. hladký povrch.

Závesy sú zatvorené a ohnúť sa nad posledným radom otvorov, aby vytvorili zúbkovanú hranu. Sklopte mierne ohnutý okraj.
Napíšte lúče 12 strán (3 str. X 4 paprskov) a háčikom vzor 1 (diagram). Po ukončení letáku odtrhnite. atď., kým na každej paprke nie je 36 pipov (celkový počet slučiek je 144 pip). Potom navlečte slučky každej ihly na pletenie oddelene, pričom odčítajte prvý riadok v každom riadku nasledovne: 4 rady čelných plôch. hladké, 4 riadky. hladký povrch. 4 rady tvárí. hladké, 4 riadky. hladké, vzor 2, 4 riadky - tváre. hladké, vzor 2, 4 riadky - tváre. hladké - získate námestí.
Zostavenie: spojiť a šiť oka (viď obr ..) Z červenej čiary a okrajového typu 3. V pletený vzor otvorov vložte saténové pásky a motýlika.

Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovaniePletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie

Pletená čiapka pre dievča 2-3 roky stará

Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanieBudete potrebovať: priadzu (100% ovčiu vlnu, 110 m / 50 g) - 50 g terakoty, pozostatky žltej a zelenej priadze, sadu 5 lúčov číslo 3,5 a číslo 4.

Vzorky pletenia: elastické 1x1 (závit z terakoty, pletacie ihlice č. 3,5) - pletené jedna osoba striedavo. atď., 1 z nich. atď Všetky nasledujúce vzory plete s pletacie ihly č 4: tvár: tváre. pozície - osôb. atď., z. rady sú rozdielne. atď. žakárový vzor: pliesť hladkosť tváre podľa schémy v nórskej technike, voľne rozťahovať nepracujúcu niť pozdĺž zlej strany diela. Opakujte slučky opakovača.

Výkon práce
Vložte ihly 84 ks a pletenú 7 cm elastickú pásku, zatiaľ čo v poslednom kruhovom riadku rovnomerne pridajte 12 bodov (na pletacie ihlice = 96 strán). Pokračujte v pletení s žakárovým vzorom. Po 36 kruhových radoch z gumového pásu rozdelte prácu na polovicu a dokončite dve časti samostatne. Pre "ponytails" znížte v každom 2. rade * 2 krát x 2 body, 1 x 1 bod, * od * do * opakovanie zníženie 3 krát, potom zatvorte zostávajúce slučky.

Montáž: urobte švy "chvostov" uzáveru. Vytvorte 2 pompony z terakoty a zelených nití a šiť ich na "chvosty".

Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie

Pletené pončo, šál, palčiaky, čiapky a topánky

pletené čiapkyRozmery: 62-68 (74) 80-86
Budete potrebovať: 200 g červenej, 150 g zelenej, 100 g bielej, 50 g karmínovej a modrej priadze Partner (25% vlna, 25% akrylová, 50% polyamidová, 66 m / 50 g);
Hladkosť tváre: tváre. p. - osôb. atď., z. p. - rel. n.
Hustota pletenia. Osôb. hladké pletacie ihlice č. 5: 16 str. a 23 str. = 10 x 10 cm; osôb. hladké pletacie ihlice č. 6: 15 str. a 21 str. = 10 x 10 cm.

SÁLA
Pozor prosím! Poncho je plne pletené. Šípka na obrázku je smer pletenia.
Popis práce: na lúče číslo 6, červená niť 75 (80) 84 p. A pletené osoby. vyšívanie. Po 22 (23) 24 cm od väzbového okraja zatvorte strednú 9 (10) 12 jadier pre výrez krku a dokončite samostatne na oboch stranách. Po 28 (30) 32 cm od väzobného okraja opäť vytočte strednú 9 (10) 12 bodov a navlečte na všetky slučky čelných plôch. vyšívanie. Po 50 (53) 56 cm od nastavenej hrany kĺbu zatvorte. Všetky okraje sú šité cez biele vlákno cez okraj.

SCARF
Popis práce: na lúče číslo 6 zelená niť na vytáčanie 18p. A pletené osoby. vyšívanie. Po 80 (85) 90 cm od nastavenej hrany zatvorte všetky závesy. Krátke strany šatky by mali byť šité cez biele vlákno cez okraj.

palčiaky
Popis práce: pre hornú časť ihly č. 5 použite modrú niť na zber 9 kusov a pletené osoby. hladké, súčasne pridať na oboch stranách každej 2-tej rieky. 2 x 1 n. Po 7 cm od nastavenej hrany zatvorte na oboch stranách 1 x 1 n. A na každých 2 r. 2 x 1 n. Po 9,5 cm od nastavenej hrany sú zostávajúce slučky zatvorené. Spodná časť väzby je rovnaká. Horné a spodné časti sú zložené a zošité, pričom otváracie okraje sú otvorené. Vyplňte 2 diely. Odskrutkujte rukavice na prednej strane. Okraje nastavte sivým závitom na okraj. Z modrej nite nakreslite reťazec dlhú 70 cm a šiť ju na palčiaky.

viečkopletené čiapky
Popis práce: pre uši na lúčoch číslo 5 karmínová niť na zbieranie 5 bodov a pletené ľudí. hladké, súčasne pridať na oboch stranách každej 2-tej rieky. 3 x 1 n. slučky odložiť. Potom vytočiť 11 n., Preneste do ihly 11 n. 1. ušne, kotúče 24, n. Preneste do ihly 11 č. 2 ušne, vytočiť 11 n. N = 68. a pliesť vôbec slučky osoby. vyšívanie. Po 10 cm vykonávať odčítanie takto: chróm, 4 osoby provyazat 2 n spolu osoby 6 osôb provyazat 2 n spolu osoby * 5 osôb provyazat 2 n spolu osoby 6 osôb .......... ., pletený 2 oka. spoločne osôb. opakovať od * 2krát, 5 osôb., pletené 2 oka. spoločne osôb., chrómu. Tieto zníženia by sa mali opakovať v každom štvrtom pilieri. Dvakrát a v každej 2-tej rieke. Dvakrát, zatiaľ čo ich robili nad predchádzajúcimi zníženiami. Potom uzol v každom 2. r. Dvakrát dvakrát spoločne. Zvyšné slučky sú utiahnuté pracovným závitom. Spustite zadný šev čiapočky. Dolný okraj krytu je šitý cez okraj s bielym závitom. Z bieleho vlákna vykonajte pompon a šiť ho na hornú časť viečka.

dieťaťa bootees
Popis práce: pre hriadeľ na lúčoch číslo 5 zelená niť zbierať 23 položiek a pletené ľudí. vyšívanie. Po 5 cm od okraja sadzbe odložiť obe strany nároku 8. Potom, predná časť 7 v polovici č. 3,5 cm pridruženého jednotlivca. hladké a odkladané. Zadajte do práce prebiehajúcej 8 n. Pravý voliča na pravom bočnom okraji predného dielu 5 n., Preneste do ihly 7 n. Časť dial Front na ľavom bočnom okraji predného dielu 5 str. A prenesený do ihly odloženej 8 N, ľavá = 33 strán Na všetkých závesoch na pripojenie 3 cm tvárí. vyšívanie. Potom odložiť na oboch stranách až 13 n. A chodidiel v priemere 7 str. Knit jedincov. hladké, súčasne z oboch strán, aby sa viazali na každej 2-tej riečke. posledná slučky s nasledujúce odložené slučky dohromady osôb., pričom na oboch stranách bude 4 n. Slučky blízko. Vykonajte zadný šev a šev podrážky. Horný okraj hriadeľa by mal byť šitý cez biele vlákno. Vyplňte 2 diely.
Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie

Uzáver a palčiaky pre dieťa po dobu šiestich mesiacov

Teplá a pohodlná klobúk s kožušinovými pompami a rukavicami pre najmenších, zahalí vaše dieťa na zimnú prechádzku.

Pletené klobúky pre deti. TOP - 10 schém a popisov a majstrovskou tričkou na jar Hat háčkovanie
Obrázok obrázka
Veľkosť: 6-9 mesiacov, obvod hlavy 40 cm

Pre pletenie budete potrebovať:

priadza Novita Ipana (100% akrylová, 159 m / 50 g)
100 g béžovej farby;
ihly na pletenie č. 4;
2 kožušiny pom-poms.
Pozor, otočte závit na dva kusy.

Elastický pás 1x1: striedavo striedavo jeden človek. l. a 1 rel. n.

Guma 2x2: striedavo pletené 2 osoby. l. a 2 vonku. n.

Hladkosť tváre: s okrúhlymi pleteninami len tváre. slučky.

Nesprávny povrch: len s okrúhlym pletením. slučky.

Anglický elastický pás:
1. riadok: * dokončiť háčkovanie a odstrániť 1 pt ako tváre., Knit 1 rel. n. *, opakujte * - *.
Druhý riadok: * mys a rel. atď., spojte tváre dohromady., 1 str. n. *, opakujte * - *.
Opakujte sériu 1-2.

Hustota pleteniny: 18 strán Anglická guma = 10 cm.

Ako pliesť klobúk pre batoľa:

1. Nakreslite vlákno v dvoch prírastkoch 72 strán. Rovnomerne rozložte slučky pre 4 lúče (18 strán každý).
Háčkovanie 9 radov gumičiek 2x2.

2. Ďalej pletené 2 rady tvárí. hladké, 2 riadky. hladké, 2 rady tvárí. hladké a 2 ďalšie riadky. vyšívanie.

3. Potom spojte 1 rad s gumičkou 1x1, začínajúc 1 tvárou. n.

4. Potom pliesť s elastickým pásom. Vo výške 16 cm zatvorte všetky závesy.

5. Vykonajte horný šev. Na rohoch šiť kožušiny pom-poms.

Ako pliesť palčiaky pre najmenšie:

1. Nakreslite vlákno v dvoch prírastkoch po 24 bodoch. Rovnomerne rozložte závesy na 4 lúčoch (každý 6 bodov).
Háčkovanie 9 radov gumičiek 2x2.

2. Ďalej pletené 2 rady tvárí. hladké a 2 riadky. vyšívanie.

3. Potom spojte 1 rad s gumičkou 1x1, začínajúc 1 tvárou. n.

4. Potom pliesť s elastickým pásom. Vo výške práce 13 cm, spojte všetky smyčky 2. stola spolu tváre.
Vystrihnite niť, zatiahnite zvyšok slučiek spolu s koncom závitu a zaistite.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

36 − = 28

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: