Technika maľovania

Na rôznych miestach, aukcie - stretávame veľa krásnych lakovaných sklenených stojanov na sviečky, vázy, taniere atď. Ale premýšľali ste niekedy, že je skutočne taká krása sami doma?

Dnes sa budeme oboznámiť s takými druhmi ako techniku ​​sklenenej maľby. Sklenené maliarske techniky možno rozdeliť do dvoch hlavných oblastí, ktoré sa líšia od seba navzájom v materiáloch, fáza procesu maľby a konečným výsledkom techniky maľby na sklenený povlak (nepriehľadné) farby; technika maľovania na skle s priehľadnými (farebnými) farbami.

maľovanie na skle

Fázy práce sú pre každú z nich rôzne. V prvom prípade - sklenené technike maľby s akrylovými farbami v podstate nijako nelíši od práce s akvarel, gvaše a ďalšími typmi farieb. Farby je možné zmiešať, ako sa vám páči, navzájom prekrývajúce, vytvárajú tieň, polonóny, jemné odtiene. Ak ste viac či menej skúsený umelec, potom nebudete môcť pracovať v technike maľovania skla s akrylovými farbami. Ak práve začínate svoju cestu v umeleckom poli, najprv sa musíte naučiť všeobecné zásady práce s farbami, zvládnuť základy kreslenia.

V druhom prípade - najprv na pohári so špeciálnou ceruzkou alebo značkovačom, je nakreslený jasný obrys obrázku. Potom pomocou vonkajšieho okraja pozdĺž obrysu sa aplikuje tenká reliéfna linka. Interiér kresby je pokrytý priehľadnými farbami na sklo.

Ak farby, ktoré používate, vyžadujú odpálenie, je potrebné, aby sa práca na chvíľu umiestnila do rúry, ohriata na teplotu určenú v návode na farbu.

Technika maľovania na skle - nie je to tak jednoduché, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. To však neznamená, že to nemusí byť použité pre začiatočníkov. Ak je túžba - skúste, a niekedy sa vám bude hovoriť pánom tohto prípadu!

Ak stále začínate, odporúčame vám, aby ste si overili hlavnú triedu pre prácu na tomto type maľby.

Tiež nie menej zaujímavé Čínska maľba. Tiež sa nazýva maľba na tkanine - batik. Je to jedna z troch starých čínskych metód ručne vyrábaných farebných viacfarebných textílií.

Čínska maľba

S touto metódou maľovania na tkanine sa používa vosk. Vosk sa aplikuje na hranice vzoru, čo zabraňuje miešaniu farieb. Ako motívy kresby sa používajú geometrické postavy a obrazy ľudí, kvetov, vtákov a zvierat. Po nanesení farieb sa tkaniny nechajú úplne vysušiť. Potom sa tkanina dôkladne umyje horúcou vodou, ktorá rozpúšťa vosk.

Čínska maľba

Tu sme uvažovali o takých zaujímavých typoch obrazov. Vyberte si, čo bude pre vás zaujímavejšie a začnite svoju cestu, študovať a vyskúšať to, čo sa vám páči! Prajeme vám príjemnú prácu a hlavný úspech vo vašom podnikaní!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 83 = 93

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: