סיכום השיעור “העולם סביב” בכיתה ב ‘. שיעור כללי הוא טיול על הנושא: “תופעות סתיו בטבע. מגוון של צמחים »

הערות שיעור על העולם סביב בכיתה ב '.
מטרות:
להבהיר, לסכם ולסכם
כדי לגבש את הידע של הילדים על תופעות הסתיו בטבע, על
גיוון
צמחים על ידי הטבע של גזע, על ידי שינוי של העלים.
לפתח
היכולת לזהות עצים ושיחים של הפארק על ידי פירות, לנבוח, צורת כתר,
לפי קבוצה
סימנים שונים. כדי לקדם את התפתחות העניין הקוגניטיבי,
שמירה,
חשיבה.
קדם
חינוך של אהבה יחס זהיר לטבע, אסתטיקה ו
פטריוטי
רגשות.
ציוד: פירות אפר, אדר, שיטה, כדור, פעמון, קונוסי אשוחית ואורן.
אובייקטים
תצפית: השמיים,
אדמה, עצים, שיחים, דשא, ציפור פארק.

במהלך השיעור

1. רגע ארגוני (בכיתה)
ברכה. מבוא
היום נצא לטיול
הפארק המרכזי שלנו. איך קוראים לזה? למה? אני מקשיב לילדים ואומר את זה
הפארק שלנו יכול להיות גאה, זה לא
רק מקום - זיכרון המלחמה, אלא גם מקום המנוחה של אנשי העיירה.
וגם בפארק לגדל צמחים, תודה
אשר בפארק הוא מאוד יפה, אוויר נקי, מגניב בקיץ, חם בחורף,
מאשר בעיר. מי יכול למנות את הצמחים הגדלים בפארק?
לאחר תשובות הילדים, אני אומר (ЦУ) כי על הטיול של היום נשוב
~ שמות של צמחים, אנחנו מחלקים אותם לקבוצות, ועדיין לצפות בסתיו
תופעות בטבע.
כי הסיור לא מזיק לבריאות שלך
בריאות של תושבי הפארק, בואו נזכור את כללי ההתנהגות ברחוב ובטבע.
מי
לספר לנו את כללי ההתנהגות ברחוב? (מתנהגים ממושמע,
להקשיב למבוגרים, לא לרוץ על הכביש, לחצות את הכביש
מקום מותקן, על "זברה" או רמזורים).
ואיך
צריך להתנהג בפארק? (לא המלטה, לא לרמוס על מדשאות, לא לקרוע צמחים, לא
לפגוע בבעלי חיים). עכשיו אנחנו מוכנים לקמפיין. בואו נתלבש. בפעם הבאה
ואחריו מסלול מאורגן לפארק.

סיכום השיעור לעולם החיצוני 2

טיול בפארק
1. מבוא
ילדים שוכבים בחצי מעגל באזור פתוח, ליד מזרקה.
אני מציע להעריץ את הפארק ולהשיב: "באתי בלי צבעים ובלי מברשת
צבוע מחדש בכל העלים?
מה עכשיו
העונה של השנה? "(סתיו)
2. החלק העיקרי (הכללה
תצפית).
לאחר מכן, אני מציע לשים לב סימנים
סתיו בשמים. איזה צבע הוא השמים? מה הם העננים? כיצד השמש חמה? איזה משקעים?
עכשיו לעמוד עם הגב שלך אחד לשני. מה אתה רואה מסביב? (עצים ו
שיחים חשופים, אין להם כמעט עלים, אבל פירות רבים, עשבים נבלו. פה ושם
ציפורים עפות, הן מעטות. אין חרקים.)
ועכשיו
תסתכל מתחת לרגליך מה ראית? (אספלט רטוב, עלי שלכת). חבר 'ה, ו
האם הבנת איך התחיל הסתיו? (עם הצמד קר). ועכשיו ננגן
לחזור על סימני הסתיו, ובאותה עת, בקיץ.

סיכום השיעור לעולם החיצוני 2

משחק "התקשר לסימן הסתיו".

מטרה: לאחד את הסימנים של הסתיו המנוח.
ציוד
כדור או פעמון.
כלל:
אין לחזור על השלטים.
מהלך המשחק
מאת
ספירה נבחרה. ילדים להיות במעגל, על חשבון 1-2-3, המוביל
רץ ומפעיל פעמון לאחד הילדים, הוא קורא במהירות את סימן הסתיו.
אם זה נכון, זה הופך להיות אחד המובילים, אם לא, הוא משאיר את המשחק.
אתה יכול
לשחק עם הכדור. הנהג זורק את הכדור עם המילים "סתיו" או "קיץ", ילדים צריכים
לקרוא את הסימנים של עונות אלה, עם המילה "אש" להסתובב סביב עצמך, מי
לא בסדר, מחוץ למשחק. לאחר שהמשחק נגמר והתוצאות מסוכמות (עבור
למקום אחר), אני פונה לילדים:
חבר 'ה, אתה שם לב שיש הרבה
פירות הם צמחים בסתיו.
תראה,
איזה פירות מצאתי כאן בפארק (מראה פירות). אני מציע
זוכר את המראה שלהם. אני מסביר כי מן הזרעים כי הם פירות,
צמחים חדשים לגדול. נטיעת צמחים ביער מטופלת על ידי יערנים.
אני מציע לשחק את המשחק "פורסטר"
מטרה: לתקן
ידיעת ההתאמה של העובר לצמח מסוים.
כלל: לאסוף את פירות רק אלה
עצים שהמורה יתקשר אליהם.
שבץ
משחקים
אני מראה את הפירות של צמח אחד, בבקשה שם שממנו
פרי עץ. אני מציע על צוות 1-2-3, למצוא את הפרי, לאסוף 3 פירות מ
בשם עץ במהירות לחזור למקום. המנצח הוא אחד שהוא מהיר יותר
רץ ולא טעה. המשחק חוזר על עצמו עם פירות אחרים. פירות שנאספו
מקופל בקפידה מתחת לעץ, עבור "פורסטר".
עבור אותה מטרה, ניתן לשחק את המשחק "איזה ענף
הילדים האלה ".
מהלך המשחק
אני מראה את הפרי (השני), לברר איזה צמח זה. מאת
צוות 1-2-3 כדי אדר (שיטה) לרוץ (אתה יכול
לא לרוץ, אלא לקפוץ, בדרכים שונות).
אחרי
לסיכום את תוצאות המשחק, אני מציע להיזכר מה עץ שונה
שיח.
משחק
המשחק "מי, איפה הוא גר".
המטרה: לגבש ידע על קיבוץ של צמחים בהתאם
טבעו של גזע, דרך החיים של סנאים, שועלים וארנבות.
כללים: לברוח מן השועל ו
להסתתר מתחת לעץ או לשיח.
מהלך המשחק
ילדים
מחולק לשתי קבוצות של "סנאים" ו
"ארנבות". להבהיר כי הסנאים מתחבאים מן השועל בין העצים, ואת ארנבות תחת
בוש. כאשר אין שועל, כל הילדים רצים בקרחת היער. בפקודת המורה
"סכנה - פוקס" חלבונים לרוץ תחת
עץ, ארנבות - מתחת לשיחים. מי עשה את העבודה הלא נכונה, השועל תופס.
לאחר המשחק הזה, יש להבהיר כיצד
העצים והשיחים האלה נקראו, תחתיהם הסתתרו ילדים, מאשר עצים ו
שיחים שונים מדשא.
כדי לבצע פעילות גופנית.
כלל: אם אני קורא לעץ (אדר) - אתה
להרים את הידיים ולהרים למעלה, אם הסנה
(דומדמניות) - ידיים בצדדים,
ועשב (לענה) - לכרוע.
חבר 'ה, אתה שם לב
כמה צמחים יש פירות, אבל קונוסים אחרים? ומה עוד צמחים אלה שונים? (Y
צמחים עם קונוסים במקום עלים של מחטים, והם אפילו לעמוד ירוק בחורף.).
איך נכון שם צמחים עם פירות ועלים יורד לחורף? ואיך
צמחים להתקשר כי הם תמיד ירוקים ועלים מהם - מחטים? ומה
האם ציפורים אוכלות קונוסים? (נקרים, טפרים). ושדיים כחולים, מה הם מחפשים בפארק? זרעים
עשבי תיבול וצמחים נשירים)
משחק את המשחק
"חדר אוכל".
מטרה: לגבש ידע על נטיית מספוא של נקרים וציצים,
מיומנויות, להבחין בין צמחים מחטניים נשירים.
כלל: לרוץ לעץ, על
שהוא מזון, לא לגרום נזק למפעל.
מהלך המשחק
אנחנו יוצרים את צוותי "woodpeckers" ו
"שדיים".
בפקודה, הגיע הזמן לחדר האוכל, כל קבוצה
הוא מחפש את האוכל שלו. הקבוצה שזוכה במהירות ובצורה נכונה
חדר האוכל, מבלי לגרום נזק למפעל.
אחרי המשחק אני בונה את הילדים בחצי עיגול ומציעה
לנחש riddles:
"איזו מין בחורה זה?" לא תופרת, לא אומנית,
שום דבר עצמו לא תופר, אבל במחטים כל השנה ". (אשוחית, אורן).
"בין אם מן הגג, או מן השמים, או צמר גפן, או
או, אולי, פתיתי שלג הופיעו פתאום בקיץ? מי הם החשאיים שלהם
מוזג כמו שקית? ". (צפצפה)
"לא אורן
אני לא עץ. רק בסתיו על הסף אני אשליך את כל המחטים מהענפים לאחת
טווח ". (לארץ').
"הכתר -
מתולתל, ענפים מגושמים, ואת הפרי מלוטש, כאילו הוא מזויף מנחושת. " (עץ אלון).
אחרי
ניחושים מראים את העצים של הפארק ואת קונוסים.
אני מציע את המשחק "למצוא גבשושית".
מטרה: לתקן
ידע על זיקה של קונוס לעץ מסוים, תרגיל בשמות
עצים.
כלל:
לחפש רק גבשושית
טריטוריה שצוין, אינם פוגעים בטבע.
מהלך המשחק
שתי קבוצות
ילדים מחפשים קונוס מוסתר מראש באזור מסוים. לאחר שמצא קונוס,
יש צורך לרוץ עד לעץ המתאים שם זה, לאחר שנאסף ראשוני
את צוותו ואת conferring. הקבוצה הידידותית מנצחת, מבוצעת כהלכה
משימה.
תרגיל
שמות של עצים אתה יכול לקפוץ על
לקפוץ או להכות את הכדור "אני מכיר 5 עצי מחט
(או נשירים) צמחים, spruce-1, אורן -2, וכו '"לאחר מכן,
ילדים יודעים חידות על צמחים.
תעלומות על עצים, על היער.
במעיל פרווה
קיץ,
א
בחורף מתפשט. (יער)
איזה פרחים
ללא צבע? (עץ אורן)
לבן
סינר,
ירוק
ירק. (בירץ ')
אף אחד
מפחיד,
והכול
רועד .. (אספן)
באביב
ירוק,
בקיץ
כוויות שמש,
בסתיו
הקצאות
אדומים
אלמוגים. (רואן)
בעצמות
בסיר
דייסה
מתוק
בשמש
מבושל. (אגוז)
ירוק
אשכולות,
סקרלט
פרחים;
טפרים
סטרגוט
פרחים. (Rosehip)
באביב -
לבן,
בקיץ -
ירוק,
בסתיו -
חם,
בחורף -
שיבח. (Kalina)
לפי מחוז
המפורסם
ירוק
יופי.
Sarafan -
כמו פעמון,
על הקרקע
כן,
Cap -
עם שוליים,
עם קצה
מאקוס. (אשוחית)
סתיו -
סבך של שמחה ועצב. שמחה - במתנות הטבע, בקציר, ב
צבעים רבגוניים. ובכן, עצב הוא בפנים
הכחול הנוקב של השמים, שבו קבור את הארגמן הזהוב של כתרי העצים,
שמלת הפרידה האחרונה של הטבע, ברשרוש העלים המטריד, בלהקות ציפורים המתעופפות אל אזורים חמים,
אינסוף גשם סתיו נאה.
כן, נכון
אפשר לספר על הכל! יצירות הסתיו של האמן-הטבע יפות.
3. סיכום התוצאות
אנחנו חוזרים
מזרקה. אני מציין את הפעילות וההתנהגות של ילדים. אני שואל מה הם גילו
חדש, אם הם אהבו את השיעור בפארק. אני מבקש ממך להקשיב היטב
השיר:
אהבה
הטבע הטבעי
האגם,
יערות ושדות
אחרי הכל, זה
שלנו הוא איתך
לנצח יליד
כדור הארץ
על זה אנחנו
עם שנולדת
אנחנו חיים עם
אתה עליה
אז בואו
אותו אנשים, כולם ביחד
אנחנו לה
להיות חביב.
אתה מסכים
שורות אלה של השיר? בואו להיפרד לפארק מילים טובות.
עצי הצמח, כמו עצים.
תן הרוח לשחק עלווה.
ואת המוסיקה של אור, ואת המוסיקה של החיים
הוא טס מעל העלווה הירוקה.
סתיו בדרכו שלו
הוא יפה ומושך. זה מביא את הנשמה לנדיבות, את הלב - את החום של
תקשורת אנושית, מביאה לחיינו יופי ייחודי.
ועכשיו,
עמוק שואפים את האוויר הטהור של הסתיו לשאת אותו איתך בכיתה. לחזור לבית הספר.
מחבר: Мелихова
נטליה ולנטינובנה, מורה בבית הספר היסודי של בית הספר התיכון מספר 12 על שמו של גיבור רוסיה
אלכסנדר Kolgatina עירוני מחוז של Kamyshin, באזור Volgograd

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

46 − = 37

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: